Fem van Empel is de nieuwe wereldkampioene bij de elite-vrouwen. De jonge Nederlandse van Jumbo-Visma kreeg zaterdag zoals verwacht tegenstand van Puck Pieterse, maar waar de renster van Alpecin-Deceuninck foutjes maakte, bleek Van Empel de hele race foutloos. Pieterse pakte wel zilver, Lucinda Brand het brons.
Lees ook
Programma en uitslagen WK veldrijden 2023 | Nederland bovenaan de medaillespiegel na twee dagen
Vanuit de start was het volle bak. Van Empel startte goed, in tegenstelling tot Pieterse, waardoor we de één naar de kop zagen gaan en de ander zagen prutten in vierde positie. Silvia Persico zat namens Italië tussen een massa aan oranje shirts, maar het was vooral kijken naar Van Empel en Pieterse.
Op het zwaarste stuk van het parcours reed Van Empel Persico uit het wiel en Pieterse zat vast achter de Italiaanse en Lucinda Brand. Van Empel reed zo plots negen seconden weg en Pieterse moest nu al volle bak. Ze knalde naar plek twee, nam in tegenstelling tot haar rivale de balkjes springend op de fiets en had het gat nog in de eerste ronde dicht.
Verslag gaat verder onder de video
Pieterse onderuit, Van Empel loopt uit
Omdat Van Empel en Pieterse weer bij elkaar waren en daardoor even konden bijkomen, konden Persico en Brand aansluiten bij de voorste twee. Dat duurde niet lang, want de twee youngsters bleven elkaar uittesten. Vooral Pieterse reed agressief, waardoor het duo weer wat afstand nam van de achtervolgers. Daar raakte Brand af van Persico, veilig voor brons op dat moment. Persico en Alvarado waren samen voor plek vier.
In de vierde van zeven rondes deden Van Empel en Pieterse het weer wat rustiger aan, waardoor Brand knap kon aansluiten. Het was wachten op een volgend momentje en die kwam toen Pieterse onderuit gleed. Van Empel had het gezien en trok vol door, met Brand die er nu plots tussen zat. Pieterse moest nu toch even in het wiel blijven van Brand, met Van Empel die een serieus kloofje sloeg door de crash.
Verslag gaat verder onder de video
Van Empel loopt snel weg bij Pieterse
Bij het ingaan van de vijfde ronde was het verschil al zeventien (!) seconden. Pieterse had Brand inmiddels wel weer achtergelaten, maar na een slechte start en een valpartij leek het op bij haar. Van Empel was gevlogen, met een voorsprong die groter en groter werd. Met een raket in haar zadel ging ze naar 28 seconden voorgift, en nog twee rondes te gaan. Bewijs van een geweldige vijfde ronde? De snelste rondetijd voor Van Empel in de race, met 07:37 minuten.
En zo lag de cross in de laatste twee rondes plots in de plooi. Van Empel trapte ogenschijnlijk door de boter naar de wereldtitel, terwijl de meer stoempende Pieterse in niemandsland naar plek twee snelde. Prestatie van de dag? Misschien toch wel het brons voor Brand, die na een uiterst lastig cross-seizoen toch nog een medaille overhield aan het WK.
Uitslag WK veldrijden 2023 - elite vrouwen
Results powered by FirstCycling.com
Lees dag twee van het WK veldrijden 2023 terug in onze liveblog!
Laadt de liveblog niet? Druk even op F5 of refresh je mobiele app.
Liveblog
Loading...
WERELDTITEL VOOR FEM!
Met status quo de slotronde in
Van Empel 1... groot gat... Pieterse 2... groot gat... Brand 3.
Uitglijder Pieterse, Van Empel is gevlogen
In ronde vier is de vogel gevlogen. Pieterse glijdt uit in een bocht en ziet Van Empel niet meer terug. Brand zat er nog even tussen, maar inmiddels hebben we grote verschillen tussen plekken 1, 2 en 3.
Van Empel, Pieterse en Brand na drie rondes
Doorkomst na drie rondes: als Van Empel en Pieterse willen, rijden ze zich zo los. Maar het is hollen en stilstaan, waardoor Lucinda Brand er uiterst knap bij zit na drie van de zeven rondes.
Van Empel en Pieterse vs Persico en Brand
Twee duo's. Van Empel en Pieterse voorop, met Persico en Brand erachter. Op plek vijf zien we Alvarado.
Van Empel, Pieterse, Persico en Brand
De tering, wat een snelle start! We hebben in de twee ronde vier leiders!
Van Empel trekt door!
Pfoeeee, Van Empel trekt vol door op het zwaarste klimmetje van de dag. Pieterse zit na een slechte start in vierde positie en móet er nu voorbij.
Silvia Persico tussen de oranjes
Fem van Empel pakt de kop, voor de Italiaanse Silvia Persico. Daarna een enorme massa oranje shirts.
Go, ze zijn weg!
De dames zijn onderweg!!
Nog tien minuten...
De spanning stijgt, nog tien minuten tot de start van de vrouwen!
Plaats reactie
0 reacties
Laad meer reactiesJe bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties