Visma | Lease a Bike zag toptalent Matthew Brennan afgelopen weekeinde twee keer raak schieten. De 19-jarige Brit, die namens de ploeg al WorldTour-koersen Tour Down Under en Omloop Het Nieuwsblad reed, mocht op zaterdag en zondag meekoersen met de beloftentak en pakte daar direct twee zeges.
Op zaterdag won de rappe man in Frankrijk Le Tour des 100 Communes met overmacht. 'We hebben vandaag als ploeg heel goed gereden', liet Brennan na afloop weten via de communicatie van zijn ploeg. 'We hebben agressief gekoerst en ons aan het plan gehouden. Ik ben enorm trots op de jongens die een groot aandeel hadden in de zege.'
Eén dag later was het van hetzelfde laken een pak in de Grand Prix de Lillers. 'Ik heb genoten van de voorbije twee dagen”, zegt Brennan na afloop. 'Het geeft veel voldoening om een plan uit te werken en het perfect af te ronden. Een wedstrijd winnen is fijn, maar twee wedstrijden winnen in twee dagen voelt speciaal. Ik moet de jongens bedanken voor hun harde werk dit weekend. We kunnen enorm trots zijn op wat we hier hebben getoond.'
Lees verder onder de video!
Waarom koerst Brennan nog bij beloften van Visma | Lease a Bike?
Ploegleider Robert Wagner was ook onder de indruk. 'Ik ben trots op hoe de jongens gekoerst hebben. Renners als Elliot en Ian (Rowe en Kings, red.) maakten dit jaar de overstap naar de beloftencategorie en tonen zich meteen. Iedereen speelde een belangrijke rol in onze overwinning. We stonden aan de start als de topfavoriet, maar je moet het natuurlijk altijd afmaken. De jongens namen hun verantwoordelijkheid in dienst van Matthew, die het vervolgens overtuigend kon afmaken.'
Hoewel Brennan het dus al goed deed in WorldTour-koersen, rijdt hij ook nog bij de beloften. Waarom? 'Matthew heeft zich natuurlijk ook al op het hoogste niveau laten zien, maar heeft zelf aangegeven ook nog wedstrijden bij het Development Team te willen rijden. Hij merkt dat hij ook op dit niveau nog veel kan leren. Dat illustreert zijn ambitie om constant beter te worden', aldus Wagner.
'Matthew maakt sinds dit seizoen deel uit van de WorldTour-ploeg, maar we mogen niet vergeten dat hij nog steeds maar negentien is. Het is niet slecht dat hij in actie komt in beloftenkoersen als deze: zowel voor hem als de ploeg. Matthew is een van de grootste talenten en dat laat hij telkens ook zien. We kunnen terugblikken op een perfect weekend', besluit de ploegleider.
Plaats reactie
0 reacties
Laad meer reactiesJe bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties