...
'Je wekt er ook onvrede mee op'; Jan Bakelants vond Visma | Lease a Bike van Wout van Aert 'raar rijden' in E3 Wielrennen
Wielrennen

'Je wekt er ook onvrede mee op'; Jan Bakelants vond Visma | Lease a Bike van Wout van Aert 'raar rijden' in E3

'Je wekt er ook onvrede mee op'; Jan Bakelants vond Visma | Lease a Bike van Wout van Aert 'raar rijden' in E3

Wout van Aert presteerde vrijdag nog niet naar verwachting in de E3 Saxo Classic en dat maakte uiteraard de tongen los in België. De kopman van Visma | Lease a Bike kon geen vuist maken op de Taaienberg en reed daardoor in het restant van de klassieker achter de feiten aan. Uiteindelijk eindigde Van Aert als vijftiende.

'Na de versnellingen op de Taaienberg raakte ik verzeild in de achtergrond', liet Van Aert zelf weten in een korte reactie achteraf. 'Ik probeerde daarna nog enkele keren om iets te forceren, maar dat bleek uiteindelijk te moeilijk te zijn. Al bij al reed ik een prima finale, maar ik kan niet tevreden terugkijken naar deze wedstrijd. Ik startte hier om een resultaat te behalen, maar dat is niet gelukt.'

Jan Bakelants, die zo nu en dan traint met Van Aert, was niet onder de indruk van wat hij zag. 'Hij was naar hier gekomen voor een resultaat, maar dat is niet gelukt. Heel zijn ploeg was niet op het niveau van wat we gewend zijn. Buiten Matteo Jorgenson misschien. Ik vond ze ook raar rijden', zei hij in de studio bij VTM.

Lees verder onder de foto!

wout van aert 1

Bakelants: 'Van Aert moet het proces vertrouwen'

Daarmee doelt Bakelants vooral op het gegeven dat het peloton vroeg scheurde door een valpartij. 'Waarom moet Julien Vermote gaan meerijden nadat de scheur ontstaat tussen de twee pelotons? Dat is heel opportunistisch én heel gedurfd. Het is ook voor een stuk je eigen ploegmaten afmatten. Ik had dat niet gedaan. Je wekt er ook onvrede bij andere ploegen mee op. Ze lieten bij de Kortekeer op een gegeven moment ook na om op te schuiven en bleven passief zitten. Dat zijn net de momenten die je moet aangrijpen om mee vooraan te zitten.'

Eén week voor de Ronde van Vlaanderen lijken de seinen op oranje te staan. 'Het is koffiedik kijken. Ik heb hem al even niet gehoord en was er ook niet bij op stage', aldus Bakelants. 'Hij moet gewoon het proces vertrouwen en flexibel omspringen met de mogelijkheden die er zijn. Ik vind het helemaal geen gekke gedachte om zondag te gaan rijden in Gent-Wevelgem. Een beetje meer koersen.' Van Aert zal dat overigens niet doen: hij hervat woensdag met Dwars door Vlaanderen. In Gent-Wevelgem mikt de ploeg op Olav Kooij.

Lees verder onder de foto!

'Je wekt er ook onvrede mee op'; Jan Bakelants vond Visma | Lease a Bike van Wout van Aert 'raar rijden' in E3

De Cauwer: 'Vraag is of conditie er is tegen Ronde van Vlaanderen'

José De Cauwer, analist van dienst bij Sporza, was eenzelfde mening toebedeeld. 'Je denkt altijd aan de Van Aert die we kennen van zijn geweldige momenten. Ik ga er dus niet vanuit dat hij weg is. Maar er is wel veel werk aan. En de vraag is maar of die conditie er al is tegen de Ronde van Vlaanderen. Ze moeten straks eens goed samenzitten met de trainer en bespreken hoe moe hij is. Of kan er nog best een laagje bovenop? En dan kan Dwars door Vlaanderen ook nog een leuke koers worden met Van Aert.'

Zonder de Grote Drie (of vier, met Filippo Ganna erbij) kijkt De Cauwer alvast uit naar een mooie editie van Gent-Wevelgem. 'Mannen als Pedersen, Philipsen en Milan zullen supergemotiveerd zijn omdat die twee er niet zijn. Op basis van de E3 is Pedersen de te kloppen man, maar hij is heel diep gegaan', besluit hij.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws