Pascal Eenkhoorn (Jumbo-Visma) heeft na een ontzettend zwaarbevochten wedstrijd, die geen seconde stilviel, het NK bij de mannen gewonnen en mag op die manier een jaar in het rood-wit-blauw koersen. Daan Hoole werd tweede, Taco van der Hoorn derde.
De aanwezige renners kregen voor de start in Westerbork te maken met een ongelofelijke bak water uit de lucht. Gelukkig voor de deelnemers was dit echter verleden tijd zodra de koers startte, en hoefden ze niet - in tegenstelling tot de beloften in de ochtend - de hele dag in plenswater te koersen.
Dumoulin ontzettend actief in openingsfase
Desondanks wilde Tom Dumoulin er een spetterende dag van maken, zo liet de Limburger zien in de openingsfase van de koers. Dumoulin was betrokken bij zo'n beetje elke aanvalspoging. Solo, met een groepje van vier, met nog meer mannen en uiteindelijk de definitieve poging met vijftien metgezellen: het was mooi om hem zo te zien koersen.
De mannen die met hem meesprongen waren Mick Van Dijke, Timo Roosen, David Dekker (Jumbo-Visma), Lars van den Berg (Groupama-FDJ), Hoole (Trek-Segafredo), Oscar Riesebeek (Alpecin-Fenix), Taco van der Hoorn (Intermarché-Wanty-Gobert), Arvid De Kleijn (Human Powered Health), Bram Dissel, Stijn Daemen (BEAT), Bart Lemmen, Coen Vermeltfoort (VolkerWessels), Wout van Elzakker (Bahrain) en Nils Sinscheck (ABloc).
Het verschil tussen de 16 koplopers en de groep daarachter liep op tot twee minuten, maar vooraan wisten ze het momentum niet vast te houden. Jumbo-Visma reed zowel in de kopgroep als in het peloton niet echt door en dit zorgde ervoor dat alles als een accordeon terug in elkaar viel. Desondanks was er wel wat sleet te zien op de benen, daar het een felbevochten race was.
Groep van twaalf ontsnapt, Jumbo-Visma alom vertegenwoordigd
Met nog vijftig kilometer te gaan zat alles alweer op een zakdoek, maar dat veranderde alweer even snel als het weer deze ochtend: twaalf renners wisten een gat te slaan, met daarbij Roosen, Van Dijke, Oomen, Mike Teunissen, Eenkhoorn, Van der Hoorn, Hoole, Riesebeek, De Kleijn, Lemmen, Buddinge, Van den Berg en Ramon Sinkeldam.
Uit deze groep werd - hoe kon het ook anders? - slag om slinger gedemarreerd, maar de voorsprong op het peloton van inmiddels zo'n twintig renners liep wel op naar de minuut. Sterker nog, op dertig kilometer van de meet was het duidelijk: deze groep zou voor de zege gaan strijden op dit NK wielrennen. Daar maakten Hoole en Eenkhoorn slim gebruik van met een demarrage.
Jumbo-Visma gooide - vanwege de aanwezigheid van Eenkhoorn - de boel op slot in de achtervolgende groep. Dit leidde ertoe dat Hoole en Eenkhoorn een mooie voorsprong bijeen konden fietsen in korte tijd. Bij het ingaan van de laatste ronde was het verschil met de naaste achtervolgers 35 seconden.
Spannend duel Hoole en Eenkhoorn
De mannen die in de achtervolging reden, waren Lemmen, Teunissen, Oomen, Van der Hoorn en Riesebeek. Twee Jumbo-Visma's, en dan weet je hoe dat gaat: er werd niet gereden. De voorsprong bleef rond de halve minuut schommelen,Hoole en Eenkhoorn trokken samen richting de laatste kilometers op en rondom de VAM-berg.
Hoole en Eenkhoorn bleven lang naar elkaar kijken, waarbij die tweede stellig aan het wiel van zijn opponent bleef plakken. Op de kasseien van de VAM pakte Eenkhoorn over, waardoor de rollen weer omgedraaid waren. Ondertussen was Riesebeek bij zijn mede-achtervolgers weggereden, wat voor wat extra druk op de ketel zorgde.
Het kwam dus allemaal aan op de loeisteile laatste honderden meters, die door Hoole op kop werd begonnen. Eenkhoorn koos zijn moment om aan te gaan en er overheen te gaan: titel voor Jumbo-Visma, titel voor Eenkhoorn: chapeau!
Uitslag NK wielrennen elite mannen 2022
Results powered by FirstCycling.com
Lees NK wielrennen 2022 terug in ons liveblog
Let op: laadt de liveblog even niet? Druk dan op F5 of refresh uw browser!
Lees ook
Programma en uitslagen NK wielrennen 2022 | Zaterdag een nieuwe dag op en rondom de VAM-berg!
Liveblog
Loading...
Bedankt!
Bedankt voor het volgen van het NK wielrennen mannen bij In de Leiderstrui. Morgen zien we u graag terug voor de wedstrijd van de vrouwen. Houd de site in de gaten voor de reacties en tot de volgende keer!
Lees hier het koersverloop nog eens terug!
Driekleur blijft binnen Jumbo-Visma
De nationale driekleur blijft dus binnen Jumbo-Visma. Eenkhoorn volgt zijn ploegmaat Timo Roosen op.
Podium
Hoole wordt tweede en Van der Hoorn wordt nog derde. Lemmen vierde, Oomen vijfde en Riesebeek zes. Teunissen zevende.
Eenkhoorn wint!
Hoole gaat op kop het laatste stuk beginnen. Eenkhoorn gaat er voorbij en wint het Nederlands kampioenschap!
Riesebeek
Riesebeek probeert de sprong nog te maken, maar de achterstand lijkt te groot.
Riesebeek lost achtervolgers
1 kilometer
Hoole en Eenkhoorn zijn nog steeds samen.
Teunissen
Teunissen is wonder boven wonder toch weer terug bij de achtervolgers.
laatste keer VAM-berg!
Hoole en Eenkhoorn beginnen aan de VAM-berg, die in twee delen omhoog gaat. Het eerste deel is deels onverhard, de finish ligt daarna op een strook van tweehonderd meter aan twaalf procent!
Plaats reactie
0 reacties
Laad meer reactiesJe bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties