Pedersen wint bizarre waaieretappe in Parijs-Nice, terwijl Visma een flinke tik uitdeelt aan UAE Wielrennen
Wielrennen

Pedersen wint bizarre waaieretappe in Parijs-Nice, terwijl Visma een flinke tik uitdeelt aan UAE

Pedersen wint bizarre waaieretappe in Parijs-Nice, terwijl Visma een flinke tik uitdeelt aan UAE

Mads Pedersen heeft de zesde etappe van Parijs-Nice op zijn naam geschreven. In een spectaculaire waaieretappe, waarin Visma | Lease a Bike en INEOS Grenadiers onder andere UAE Team Emirates XRG een flinke tik uitdeelden, bleek Pedersen de beste in een groep van zeventien renners. Matteo Jorgenson deed daarnaast uitstekende zaken richting de eindzege, en ook Thymen Arensman wist de top van het algemeen klassement binnen te komen.

Na de spectaculaire etappe van gisteren, waarin Lenny Martinez de concurrenten zijn hielen liet zien en zijn eerste WorldTour-zege boekte, begon etappe zes van de Koers naar de Zon met minder goed nieuws. Jonas Vingegaard, die in de vijfde etappe ten val kwam, zou niet meer opstappen. De Deen kreeg in het ziekenhuis te horen dat zijn hand gekneusd was, en zijn ploeg wilde geen risico nemen.

Toch heeft Visma | Lease a Bike in de overige etappes van Parijs-Nice nog genoeg om voor te strijden. Jorgenson start namelijk namens de Nederlandse formatie in de gele leiderstrui, met een halve minuut voorsprong op nummer twee, Florian Lipowitz. Een mooie voorsprong, maar nog niets is zeker. Want met het stevige slotweekend dat eraan komt, en met de kans op waaiers vandaag, kan er nog van alles gebeuren.

Traditionele vlucht wordt gecontroleerd door Soudal Quick-Step

En in deze etappe, die opnieuw startte onder ijskoude omstandigheden, creëerden drie renners al snel de traditionele vlucht. De renners, met als bekendste naam van de kopgroep Rémi Cavagna, kregen van het peloton, waarin Soudal Quick-Step in dienst van Merlier de controle had, geen grote voorsprong. Met nog 100 kilometer te gaan hadden de twee overgebleven renners nog één kleine minuut voorsprong, en leken ze gegrepen te worden.

Maar dat bleek toch niet zo te zijn. Al snel steeg de voorsprong weer en op 90 kilometer voor de finish hadden de twee koplopers een voorsprong van ruim twee minuten. Met nog 80 kilometer te gaan loste Cavagna vervolgens zijn medevluchter Jakub Otruba en begon de Fransman, met drie minuten voorsprong, aan de heuvelzone waar twee korte klimmetjes te vinden waren.

Lees hieronder verder!

Visma en INEOS zijn bij de les tijdens eerste waaier

Achter Cavagna begon de wind een hoofdrol te spelen in het peloton. Waar vanochtend al werd gewaarschuwd voor waaiers, hebben niet alle ploegen zich daar iets van aangetrokken. Wie wel bij de les waren: de mannen van Visma | Lease a Bike en INEOS Grenadiers. Beide formaties hadden zes renners in de voorste waaier. Onder andere favoriet voor de etappezege Tim Merlier en klassementsmannen João Almeida en Lenny Martinez hadden de slag gemist.

Het gat tussen de eerste en tweede waaier liep al snel op naar één minuut. De manschappen van Visma | Lease a Bike en INEOS Grenadiers hielden het tempo er in de eerste waaier goed in, waardoor ook de eenzame vluchter Cavagna al snel in het zicht kwam en op 40 kilometer voor de streep gegrepen werd door de eerste waaier.

Lees hieronder verder!

Pedersen wint, Visma deelt tik uit aan UAE

Met nog 30 kilometer te gaan had de eerste waaier nog altijd ruim één minuut voorsprong op de achtervolgende groep. Ondanks dat UAE Team Emirates, XRG en Soudal Quick-Step alles gaven, kwamen ze geen seconde dichterbij. Met nog twintig kilometer te gaan was het gat anderhalve minuut en was het duidelijk dat de winnaar uit de voorste groep zou komen.

Jorgenson wist ondertussen nog bonificatieseconden te pakken, terwijl in de groep langzaam de ogen op de finish werden gericht. Ondanks dat meerdere ploegen nog meerdere pionnen in de groep hadden, werd er in de slotkilometers niet aangevallen. In de sprint bleek Pedersen uiteindelijk nipt de sterkste, voor Joshua Tarling en Samuel Watson.

Uitslag etappe 6 Parijs-Nice 2025

Results powered by FirstCycling.com

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws