De derde etappe van de Ronde van Catalonië is gewonnen door Juan Ayuso (UAE Emirates-XRG). Hij was de beste na een 218 kilometer lange rit richting La Molina, die meer dan 5000 hoogtemeters bevatte. Primoz Roglic van Red Bull-BORA-hansgrohe werd tweede.
Na een chaotische, natte eerste dag was het dinsdag een rit voor de sprinters. De eerste etappe was al gewonnen door Matthew Brennan (Visma | Lease a Bike), maar hij kon zijn favorietenstatus net niet waarmaken in rit twee: hij werd geklopt door Ethan Vernon (Israel - Premier Tech). Na twee spurts was het woensdag echter aan de lichte mannen: een loodzware bergrit met liefst 5000 hoogtemeters stond op het programma, met de finish in La Molina. Twee jaar geleden wist Remco Evenepoel hier Primoz Roglic te verslaan.
De lange en zware etappe leende zich voor een sterke kopgroep om een poging te wagen, maar een grote ontsnapping bleef uit. Uiteindelijk wisten vier man het verschil te maken: Alex Molenaar (Caja Rural - Seguros RGA) kreeg gezelschap van Bruno Armirail (Decathlon AG2R La Mondiale), Mats Wenzel (Equipo Kern Pharma) en Lorenzo Germani (Groupama FDJ). Een mooi groepje, en ze kregen ook een mooie voorsprong: die liep op tot bijna zeven minuten. Maar naarmate de renners het slot van de koers naderde, slonk dat gat stukje bij beetje.
Lees verder onder de video!
Klimmen tot 2000 meter in slotfase, maar niet steil genoeg
Het belangrijkste obstakel in de finale was de Coll de la Creueta, een klim van liefst 20 kilometer aan 5%. Daar liep de voorsprong van het vijftal nog verder terug, met dank aan werk van UAE Team Emirates - XRG. Domen Novak deed wat hij zo goed kan, en beukte hard op kop op de vroege flanken van de berg. Maar ook in de kopgroep ging het tempo omhoog, waar Armirail de sterkste was: de ervaren Fransman reed weg van zijn vluchtgenoten. Zo wist hij het tempo er weer flink in te krijgen: hij pakte meer en meer voorsprong, omdat Novak niet hard genoeg reed. Lotto nam daarom het stokje over.
Onder de top nam UAE het weer over, maar het tempo lag nog niet heel hoog. Tussen de sneeuwmuren was er nog een bizarre valpartij van Lenny Martinez en Finlay Pickering. De mannen van Bahrain Victorious lagen op het asfalt tijdens de bevoorrading bovenop de berg. Vooral de jonge Brit lag er niet gunstig bij, de kleine Fransman kon wel terug aansluiten bij het peloton. Een peloton dat vervolgens de afdaling richting de slotklim naar La Molina indook.
UAE Emirates-XRG vatte de slotklim vervolgens met veel tempo aan, maar voor afscheiding zorgen was niet direct makkelijk op de niet zo steile stroken van La Molina. Pure klimmers als Nairo Quintana (Movistar) en Emanuel Buchmann (Cofidis) probeerden, maar de eerste échte aanval kwam van Sepp Kuss. Ben O'Connor (Jayco AlUla) sloop mee met de klimmer van Visma | Lease a Bike, waardoor ook de andere klassementsrenners in actie kwamen om die poging te neutraliseren.
Red Bull-BORA-hansgrohe nestelde zich dan maar op kop om Roglic in positie te brengen. George Bennett (Israel), Marc Soler (UAE) en Lorenzo Fortunato (XDS-Astana) probeerden er nog met drie van weg te rijden, maar opnieuw reed Kuss erheen. De Amerikaan van Visma | Lease a Bike kent de wegen in Catalonië goed en maakte daar in de laatste kilometers dus goed gebruik van. Zijn vluchtgenoten profiteerden mee.
In de groep daarachter stonden ze echter ook niet stil, waardoor Kuss en co in de slotkilometer toch weer in het zicht kwamen. Zo kwam het toch nog tot een sprint met een selecte groep, waarin Roglic en Ayuso zich goed positioneerden. Soler trok de spurt nog wel aan, maar het was Roglic die als eerste aanging. Ayuso probeerde te corrigeren, en slaagde daar net in. Hij is ook de nieuwe leider.
Uitslag etappe 3 Ronde van Catalonië 2025
Results powered by FirstCycling.com
Plaats reactie
0 reacties
Laad meer reactiesJe bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties