Tadej Pogacar won met overmacht het sprintje om de dagoverwinning in de UAE Tour. De derde etappe eindigde bovenop de Jebel Jais, het was de eerste bergop aankomst in de tweede WorldTour-koers van het jaar. Uiteindelijk ging een groepje van vijftien klimmers sprinten voor de winst en uiteraard was Pogacar de snelste. Achter Pogacar eindigde Oscar Onley als tweede en Felix Gall als derde.
Hij had het al aangekondigd na de tijdrit van dinsdag: de Sloveense wereldkampioen wilde sprinten op de Jebel Jais. UAE Team Emirates-XRG zette de toon op de klim en legde een zodanig hoog tempo op dat niemand het waagde om aan te vallen. Pas op twee kilometer van de finish opende Gall de strijd, maar zijn poging werd snel geneutraliseerd door Jay Vine, de laatste helper van Pogacar. Daarna leek de sprint voor de wereldkampioen een fluitje van een cent.
Tekst gaat door onder de video
Pogacar hoopte dat Tarling eraan kon blijven hangen
'We hebben ons plan uitstekend uitgevoerd. Iedereen binnen het team verdient deze overwinning. Ik ben superblij', vertelde Pogacar in het flash interview. Er werd hem ook gevraagd naar de tactiek van zijn ploeg en waarom ze meteen de leiding namen op de Jebel Jais. 'Dat was nodig, we moesten wel. We vroegen INEOS of ze de trui wilden eren, maar dat wilden ze niet, dus stonden we er alleen voor. Gelukkig hielp Lotto ons nog een beetje. Op de klim hebben we toen ons eigen tempo aangehouden', vertelt de Sloveen.
Pogacar is de tweede renner die in de regenboogtrui wist te winnen in de UAE Tour. Iets wat de sponsor natuurlijk maar wat graag ziet, in de thuisrace van het team. 'Het voelt geweldig om te winnen in de regenboogtrui. Ik hoopte dat Joshua Tarling eraan zou blijven hangen, zodat hij de leiderstrui kon behouden, maar ik trek morgen met veel plezier de leiderstrui aan in plaats van de regenboogtrui. Dat is prima', lacht Poga.
De komende drie dagen wachten sprintetappes. Normaal gesproken hoeven de klassementsmannen dus pas zondag weer aan de bak, dan staat namelijk de Jebel Hafeet op het programma. Het is meteen de laatste etappe van de UAE Tour. 'Er staan nu drie vlakke etappes op het programma, maar je weet nooit wat er hier kan gebeuren. Dus er is nog niks zeker; ik kan de leiderstrui snel weer verliezen', besluit Pogacar politiek correct.
Plaats reactie
0 reacties
Laad meer reactiesJe bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties