Shirin van Anrooij heeft een rentreedatum kunnen vaststellen. De Nederlandse van Lidl-Trek kon of wilde daar afgelopen januari in een interview met deze site nog niet concreet over praten, maar heeft via de communicatie van haar ploeg nu toch wat naar buiten kunnen brengen. Van Anrooij wilde in mei graag terugkeren in Spanje, maar hoopte stiekem iets eerder in competitie te zijn. In Milaan-Sanremo maakt ze haar rentree.
Van Anrooij, vorig jaar vierde in de Omloop Het Nieuwsblad, werd na afloop van het wielerseizoen 2024 geopereerd aan een vernauwde liesslagader, waar ze op de mediadag van Lidl-Trek al openhartig over sprak. Nu doet ze dat opnieuw. 'Gedurende de hoogtestage voor de Tour voelde ik dat er wat mis was. Ik ervaarde een brandend gevoel in mijn linkerbeen, maar dat was op basis van mijn hartslag of vermogen totaal niet nodig.'
'Ik dacht dat het aan mijn positie, zadel of schoenen zou kunnen liggen. Gedurende de Tour kreeg ik elke dag minimaal een half uur behandeling maar in de laatste etappe naar Alpe d'Huez hielp het niet meer. De verhouding aan kracht in mijn benen was 70/30, dus ik wist dat er iets serieus mis was.'
Lees verder onder de foto!

Van Anrooij had al anderhalf jaar last van liesslagader
Erop terugkijkend merkte ze ook andere signalen. 'Soms had ik het zonder verklaarbare reden lastig en werd mijn vorm een soort van onvoorspelbaar. We zijn er dan achter gekomen dat het al minimaal anderhalf jaar een probleem was', aldus de Zeeuwse. 'Het was lastig om te realiseren dat ik geopereerd zou moeten worden, maar het was ook een opluchting dat het niet iets was wat in mijn hoofd leefde. En, vooral: het is iets wat te behandelen is.'
'Ik ben eind oktober geopereerd en de eerste vier weken heb ik niets kunnen doen. Daarna ben ik begonnen met zwemmen en de rollen. In december ben ik dan op stage gegaan met de ploeg en na zeven weken mocht ik mountainbiken. Vervolgens kon ik in januari echt beginnen met trainen, maar ik mis nog altijd kracht', legt ze uit. 'De enige manier om progressie te maken, is slim trainen en niet haasten.'
Lees verder onder de foto!
Van Anrooij hoopt op terugkeer binnen enkele maanden
Van Anrooij voelt veel steun van haar ploeg. 'Ze hebben me in bescherming genomen. Ploegbaas Luca Guercilena vertelde me dat het niet zou uitmaken wanneer ik terug zou keren, als ik maar sterker terug zou keren. Mijn motivatie is nu heel groot en ik kan niet wachten om terug te keren. Mijn programma is nog niet helemaal bekend, want we willen eerst zien in hoeverre ik progressie maak. Beginnen doe ik normaliter in mei met het Spaanse blok, bestaande uit de Navarra Classic, Ronde van het Baskenland en Ronde van Burgos', zei ze in februari.
'Stiekem hoop ik wat klassiekers te doen, maar het meest logische scenario is mei. Alles wat eerder komt, is bonus', duidt ze. 'Ik zal zeker niet terugkeren vooraleer ik me terug de beste versie van mijzelf voel. Ik wil niet beginnen met een teleurstelling.' Inmiddels is die bonus gekomen, want Van Anrooij maakte op social media bekend dat ze komende zaterdag al terugkeert.
Plaats reactie
0 reacties
Laad meer reactiesJe bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties