Tadej Pogacar toonde zondag nog maar eens over een ontzettend breed pallet van kwaliteiten te beschikken. Ondanks dat de Sloveen van UAE Team Emirates - XRG weliswaar zijn Parijs-Roubaix-debuut niet wist te verzilveren met een zege, toonde de wereldkampioen zich als een van de sterksten op de kasseien. Ook Geraint Thomas, die in de podcast Watts Occurring met zijn maatje Luke Rowe zijn nabeschouwing deed, was erg onder de indruk.
'Het maakt je gewoon misselijk, hè?', valt de mond van de voormalig Tourwinnaar open na het zien van de prestatie van Pogacar in de Hel van het Noorden. 'Hij is echt onwerkelijk. Hij kan zich meten met waarschijnlijk, en dat is een groot compliment, een van de beste Monument- of kasseiklassieker-renners ooit, namelijk Mathieu van der Poel', looft Thomas de Nederlander van Alpecin-Deceuninck, die zondag voor het derde jaar op rij Parijs-Roubaix op zijn naam schreef.
Van der Poel kan op nog meer lovende woorden rekenen van de renner van INEOS Grenadiers. 'Als je hem vroeger bij Tom Boonen of Fabian Cancellara had gezet, denk ik dat ik eerlijk gezegd op Van der Poel had gewed. Hij wordt sowieso al genoemd als een van de beste kasseirenners ooit', aldus Thomas, die na dit seizoen een einde zal maken aan zijn professionele wielercarrière.
Lees verder onder de foto!

'Een van de beste renners in een grote ronde ooit', aldus Thomas over Pogacar
Des te knapper is het volgens Thomas dat Pogacar zich met Van der Poel kan meten. 'Pogi gaat nek aan nek met hem en dan heeft Pogi in juli drie uur voorsprong op Van der Poel in de Alpen en de Pyreneeën', duidt de Brit het verschil met de Nederlander dat in de Ronde van Frankrijk te zien zal zijn. 'Hij is echt een van de beste renners in een grote ronde ooit. Het is gewoon waanzinnig.' Daar kan maatje Rowe zich wel in vinden. 'Wat hij doet is gewoon belachelijk', aldus de huidige assistent-ploegleider van Decathlon AG2R La Mondiale.
Pogacar won zowaar een wedstrijd waaraan hij meedeed níet, en dat heeft voor Thomas een mooi gevolg. 'Hij komt nu sowieso terug naar Parijs-Roubaix, toch? Nu hij zo dicht bij die overwinning is gekomen, zal hij toch denken: die wedstrijd wil ik ook winnen.' Ook Milaan-Sanremo wist Pogacar nog niet te winnen, al stond hij daar dit jaar wel opnieuw op het podium. 'Dan zou hij, als hem dat ook in Luik-Bastenaken-Luik en de Ronde van Lombardije lukt, op het podium staan van alle vijf Monumenten van het jaar', merkt Thomas op. 'Ik weet niet of dat ooit eerder gedaan is.' Een snelle scan op het palmares van Eddy Merckx leert dat de Kannibaal dat nooit heeft kunnen volbrengen. En als Merckx dat al niet kon...
Mocht Pogacar overigens in juli de Ronde van Frankrijk weten te winnen, volgt de Sloveense wereldkampioen Thomas op. De Brit van INEOS Grenadiers was namelijk de laatste renner die in hetzelfde seizoen zich aan Parijs-Roubaix waagde en vervolgens de Tour de France won. Dat deed Thomas in 2018. Hij haalde toen de finish in Roubaix niet, maar won de Tour toen voor Tom Dumoulin en teamgenoot Chris Froome.
Plaats reactie
0 reacties
Laad meer reactiesJe bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties