En zo zijn we weer in België voor een 'normale cross' in de Wereldbeker! Na de drukke kerstperiode stond het tweede weekend van januari in het teken van de nationale kampioenschappen, waarna het hele crosspeloton in het vliegtuig stapte richting zondag voor een stage en de Wereldbeker in Benidorm. Nu zijn we terug op Belgische grond, voor Maasmechelen. In de Leiderstrui neemt je mee!
De Wereldbeker in Maasmechelen, op de Terhills-locatie, is een vrij nieuwe op de kalender. De cross wordt pas voor een derde keer georganiseerd, maar heeft toch al een mooie plek weten te verwerven op de kalender. Dit jaar wordt hij voor het eerst in het weekend vóór het WK georganiseerd, als onderdeel van een Wereldbeker-dubbel. En dat trekt zowaar Mathieu van der Poel én Wout van Aert aan de start, voor de tweede keer deze winter.
Bij de vrouwen wist Fem van Empel beide edities in Maasmechelen te winnen, terwijl Lars van der Haar titelverdediger is bij de heren. Het jaar voordien greep Laurens Sweeck de zege. Zowel Van der Poel als Van Aert reed overigens nog nooit in Maasmechelen, die destijds een stuk vroeger in de winter stond ingepland.
Laatste winnaars Wereldbeker veldrijden Maasmechelen
2023/2024 Lars van der Haar / Fem van Empel
2022/2023 Laurens Sweeck / Fem van Empel
Parcours, weer en tijden Wereldbeker veldrijden Maasmechelen 2025
Maasmechelen wordt voor een derde keer georganiseerd en het credo 'elke begin is moeilijk' gaat hier wel op. Bij de eerste editie reden ontzettend veel renners lek en dat zorgde voor consternatie, waarna er enkele aanpassingen werden doorgevoerd voor de tweede uitvoering van de Wereldbekerveldrit.
Zodoende komen we tot de veldrit die ook in 2025 gereden wordt, met wat hoogtemeters, een zandbak, de in de Wereldbeker verplichte balkjes en enkele technische zones. Een cross waar de veldrijders hun neus dus zeker niet voor ophalen.
![Voorbeschouwing Wereldbeker Maasmechelen 2025 | Mathieu van der Poel tegen Wout van Aert, de laatste editie van deze winter](https://r.testifier.nl/Acbs8526SDKI/resizing_type:fill/width:1488/plain/https%3A%2F%2Fs3-newsifier.ams3.digitaloceanspaces.com%2Fwww.indeleiderstrui.nl%2Fimages%2F2025-01%2Fmaasmechelen-2-6791e5e40352a.png)
Weer
Het is regenachtig in de Lage Landen in de tweede helft van de week. Ook zaterdag kan er wat plenswater uit de lucht vallen, bij een temperatuur van circa 5 graden Celsius.
Tijden (zaterdag 25 januari 2024)
Start vrouwen: 13.40 uur
Finish vrouwen: 14.30 uur
Start mannen: 15.10 uur
Finish mannen: 16.10 uur
Favorieten vrouwen Wereldbeker veldrijden Maasmechelen 2025
Fem van Empel is on a roll. Niet alleen in Maasmechelen, waar ze de twee edities tot dusver wist te winnen, maar ook door haar zege in Benidorm. De Nederlandse van Visma | Lease a Bike is bezig aan haar missie om de WK-titel te verlengen en dat betekent dat de topvorm stilaan aanstaande is. In Maasmechelen kan ze dus voor drie op een rij gaan.
Maar er zijn nog vrouwen die zich stilaan in vorm aan het fietsen zijn voor Lievin. Lucinda Brand bijvoorbeeld, de dame van Baloise Glowi Lions die haar klassementen ondertussen wel in de tas heeft zitten en nu van de regenboogtrui haar grote doel heeft gemaakt. In Benidorm werd ze, op een parcours dat haar niet lag, tweede en dat belooft.
![Voorbeschouwing Wereldbeker Maasmechelen 2025 | Mathieu van der Poel tegen Wout van Aert, de laatste editie van deze winter](https://r.testifier.nl/Acbs8526SDKI/resizing_type:fill/width:1488/plain/https%3A%2F%2Fs3-newsifier.ams3.digitaloceanspaces.com%2Fwww.indeleiderstrui.nl%2Fimages%2F2025-01%2Flucinda-brand-678c04686ccd2.jpg)
Puck Pieterse is eveneens bezig met het Wereldkampioenschap. De Nederlands kampioene werd wat ziek na het NK en besloot zo Benidorm te skippen, maar is er in Maasmechelen weer bij. Dat geldt ook voor Marianne Vos, die deze cross nog toevoegde om een betere startrij te behalen op het WK, en Pieterses ploeggenote Ceylin del Carmen Alvarado.
Ook het SD Worx-Protime-duo Marie Schreiber en Blanka Vas doet mee, alsook Sara Casasola (Crelan-Corendon), Zoe Backstedt (Canyon/SRAM), Inge van der Heijden, Manon Bakker (eveneens Crelan-Corendon) en ook de Canadese Lidl-Trek-zusjes Holmgren.
Topfavoriete: Fem van Empel (Visma | Lease a Bike)
Outsiders: Lucinda Brand (Baloise Glowi Lions) en Puck Pieterse (Fenix-Deceuninck)
Long shots: Marie Schreiber, Blanka Vas (SD Worx-Protime), Marianne Vos (Visma | Lease a Bike), Ceylin del Carmen Alvarado (Fenix-Deceuninck)
Favorieten mannen Wereldbeker veldrijden Maasmechelen 2025
Mathieu van der Poel is er weer, voor de eerste keer dit jaar! De Nederlander kneusde een rib in Loenhout en moest zo Baal, Koksijde en Dendermonde laten voor wat het is, maar heeft zich in Spanje goed kunnen voorbereiden op wat er komen gaat en komt zo één week voor het WK terug in competitie.
Wout van Aert zwaait juist af na Maasmechelen. De Belg van Visma | Lease a Bike heeft er eveneens een Spaans blok opzitten en vloog twee dagen na zijn vierde plek in Benidorm naar België met het nodige volume in zijn benen. In Maasmechelen, zijn laatste cross van deze winter dus, kruist hij nog eens de degens met zijn grote rivaal.
![Voorbeschouwing Wereldbeker Maasmechelen 2025 | Mathieu van der Poel tegen Wout van Aert, de laatste editie van deze winter](https://r.testifier.nl/Acbs8526SDKI/resizing_type:fill/watermark:Kristof+Ramon%2FRed+Bull+Content+Pool/width:1488/plain/https%3A%2F%2Fs3-newsifier.ams3.digitaloceanspaces.com%2Fwww.indeleiderstrui.nl%2Fimages%2F2025-01%2Fwout-van-aert-veldrijden-cross-12-677ac7d0d805a.jpg)
Lars van der Haar (Baloise Glowi Lions) en Laurens Sweeck (Crelan-Corendon) weten wat het is om te winnen in Maasmechelen, terwijl Pauwels Sauzen-Cibel-duo Eli Iserbyt en Michael Vanthourenhout er uiteraard ook weer zijn. Net als Joran Wyseure, Emiel Verstrynge (Crelan-Corendon), Toon Aerts (Deschacht-Hens), Niels Vandeputte (Alpecin-Deceuninck), Pim Ronhaar (Baloise Glowi Lions) en natuurlijk Felipe Orts en Joris Nieuwenhuis van Ridley.
Topfavoriet: Mathieu van der Poel (Alpecin-Deceuninck)
Outsiders: Wout van Aert (Visma | Lease a Bike) en Thibau Nys (Baloise Glowi Lions)
Long shots: Eli Iserbyt (Pauwels Sauzen-Cibel), Joris Nieuwenhuis (Ridley), Lars van der Haar (Baloise Glowi Lions) en Laurens Sweeck (Crelan-Corendon)
TV Wereldbeker veldrijden Maasmechelen 2025
We hebben het over een Belgische Wereldbeker en dat betekent dat Sporza de uitzendrechten in handen heeft en vanaf 13.30 uur zal inschakelen op VRT1. In Nederland kan je eventueel ook terecht op NOS.nl, terwijl Eurosport ook met de uitzending zal beginnen om 13.30 uur.
Plaats reactie
0 reacties
Laad meer reactiesJe bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties